Nejlepší školní web má střední škola z Brna

Střední škola polytechnická Brno, Jílová, p.o. vyhrála ocenění v soutěži školních webových stránek sCOOLweb. Stránky uspěly v konkurenci desítek škol z celé České republiky. Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s odbornou konferencí proběhlo ve středu v Praze.

Soutěž organizovaná již počtvrté společností EDUin hodnotí nejlepší weby základních a středních škol. Nový web Střední školy polytechnické Brno www.jilova.cz  uspěl v kategorii středních škol a odnesl si první místo.

“Je to pro nás velká čest. Již dlouho se snažíme posunovat naši školu na novou úroveň a poskytnout žákům zázemí moderní vzdělávací instituce. Jsme rádi, že se náš web stal důkazem, že to myslíme skutečně vážně,” říká k úspěchu školy ředitel Andrzej Bartoś. Soutěže se letos zúčastnilo na 126 webů ve třech kategoriích, přímou konkurencí Jílové se stalo 45 webů.

Školní stránky jsou výsledkem společného projektu školy a konzultantské společnosti Než zazvoní, která pomáhá školám s moderní komunikací. „Naši žáci jsou mladí lidé a chceme, aby i naše škola byla mladá a moderní, aby se v ní všichni cítili dobře a bezpečně. A také kvalitní webové stránky jsou jedním z prostředků, jak toho dosáhnout,“ doplňuje za školu jedna ze spoluautorek stránek Irena Langerová.

Web školy byl oceněn za design, technické provedení, ale také zahrnutí moderních trendů, jako je obsah, který bude školu otevírat veřejnosti a nadstandardně s ní komunikovat. Čtvrtý ročník soutěže sCOOLweb se konal v prostorách Magistrátu hlavního města Prahy. Záštitu nad soutěží převzala radní pro školství hlavního města Irena Ropková. Tématem letošního ročníku konference se stalo GDPR a implementace do webových stránek školy.

Střední škola polytechnická Brno, Jílová, p. o. připravuje žáky v oborech se zaměřením na stavebnictví. Pro kvalitní výuku má moderní zázemí. Žáci si mohou vybrat z palety učebních, maturitních, nástavbových i zkrácených oborů, které nabízejí vysokou uplatnitelnost a zajímavé finanční ohodnocení.