Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 31. 5. 2018

Významnou informací Monitoringu EU tohoto týdne je zejména zveřejnění návrhu Komise k politice soudržnosti po roce 2020, na základě kterého by Česká republika měla během finančního období 2021-2027 získat až 17,8 miliardy eur (asi 454 miliard Kč). Kohezní politika by měla mít jednodušší pravidla a být flexibilnější. Převážná část investic má být podle záměru Komise určena na inovace, podporu malých firem, digitálních technologií, modernizaci průmyslu. Podpořit by měla také přechod na nízkouhlíkovou a oběhovou ekonomiku a boj proti klimatickým změnám.

Monitoring EU se dále zabývá plenárním zasedáním Evropského parlamentu, během kterého europoslanci schválili směrnici o vysílání pracovníků, také podrobně popisuje novou iniciativu Komise na omezení používání jednorázových plastů.

Zastoupení JMK při EU tento týden zejména zajistilo jednání o tendrech v železniční dopravě a vystoupení na konferenci o vodních technologiích pro představitele z Jihomoravského kraje a také se již devátým rokem spolu podílelo na zajištění vítání českých občánků Velvyslanectvím ČR v Bruselu a zástupci města Brna.
 

Monitoring EU zde: http://www.kjmk.eu/assets/Uploads/Monitoring-31.5.pdf