Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 24. 5. 2018

Monitoring EU se tento týden zabývá iniciativou českého a polského parlamentu, která si klade za cíl posílit roli národních parlamentů při přípravě evropské legislativy. Také informuje o nových projektech, jenž budou financovány prostřednictvím programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika. Dojte tak například k projektu Mikulov-Port Insel, během kterého vznikne nová naučná stezka a bude zpřístupněn historický most ze 17. století, a ke spolupráci měst Znojmo-Retz.

Z informací ohledně dění v evropských institucí se Monitoring EU zmiňuje například o slyšení šéfa Facebooku Marka Zuckerberga v Evropském parlamentu a také o doporučení Evropské komise ke zlepšení hospodářského výkonu České republiky. 

Zastoupení se tento týden účastnilo konferencí na téma udržitelného rozvoje měst, podpory komunikace pro zapojení občanů a také boje proti změnám klimatu. Večer 23. května Zastoupení spolupořádalo již desáté Science café, které hostilo profesora Michala Hejcmana. Účastníci měli možnost neformálně debatovat na téma botaniky a archeologie nad sklenkou jihomoravského vína. 

 

Více informací zde: http://www.kjmk.eu/assets/Uploads/Monitoring-24.5.pdf