V areálu brněnského výstaviště začal festival RE:PUBLIKA 1918-2018

Na brněnském výstavišti byl v sobotu 26. května 2018 zahájen festivalu RE:PUBLIKA 1918-2018, kterého je Jihomoravský kraj partnerem.

„Finančně jsme podpořili RE:LAX zónu, kde se prezentujeme zejména v cykloareálu, dále výstavu AVANT GARDE a festival DANCE BRNO,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Festival připomíná 100 let od vzniku Československa a také 90 let od slavnostního otevření Brněnského výstaviště prezidentem Tomášem G. Masarykem. Zahájení festivalu a otevření areálu výstaviště proběhlo v poledne za účasti mj. předsedů vlád České a Slovenské republiky. Během dne se uskutečnily také koncerty (např. Tomáše Kluse a Jany Kirschner), nechyběla historická kolona, dobová auta i kostýmy či defilé 300 slavnostních praporů. Večer pak ozvláštnila série jedinečných světelných show.

V průběhu třítýdenního festivalu je možné také navštívit výstavu ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY, která kombinuje dva protipóly tvorby světoznámého secesního malíře Alfonse Muchy – majestátní cyklus Slovanská epopej a sbírku plakátů.

Vstup do areálu výstaviště, včetně hudební projekce, je po celou dobu konání festivalu ZDARMA.
Bližší informace o programu festivalu najdete na:

 
https://www.gotobrno.cz/festival/festival-republika

  
https://spolecnestoleti.cz/cs/akce/festival-republika-1918-2018