Kraj na Ukrajině uzavřel dohodu o spolupráci se Lvovskou oblastí

Úterní setkání (22. května 2018) s představiteli generálního konzulátu České republiky ve Lvově před hranicemi Polska a Ukrajiny symbolicky zahájilo zahraniční pracovní cestu a podnikatelskou misi jihomoravské delegace do ukrajinského Lvova.

Oficiální program cesty odstartovalo ve středu dopoledne jednání hejtmana Bohumila Šimka s jeho protějškem gubernátorem Lvovské oblasti Olegem Synyutkou. Setkání završil slavnostní podpis dohody o spolupráci mezi oběma regiony. Předmětem této dohody je rozvoj spolupráce mezi oběma stranami v oblasti ekonomiky a obchodu, zemědělství, péče o zdraví, vzdělávání, kultury, sportu nebo turistického ruchu.

Jihomoravský kraj a Lvovská oblast již projevily zájem o otevření leteckého spojení mezi Brnem a Lvovem, výměnu studentů a pedagogů mezi brněnskými a lvovskými univerzitami nebo vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, zejména v oblasti rehabilitační péče. Jihomoravský kraj přichází také s nabídkou zřízení lektorátu češtiny na jedné ze lvovských univerzit.

V dalším programu pracovní cesty jihomoravská delegace položila květinové dary u pomníku T. G. Masaryka a setkala se také se členy zdejší České besedy. Nechyběla ani návštěva letiště Danyla Haličského ve Lvově.

foto JMKfoto JMK