Muzejní noc v budově krajského úřadu

Historická cesta hejtmanstvím, komentované prohlídky, výstavy nebo hravé workshopy pro děti – to bylo jen několik akcí, které mohli absolvovat návštěvníci Krajského úřadu Jihomoravského kraje (JMK) v sobotu 19. května 2018.

V rámci muzejní noci v budově Krajského úřadu JMK byl pro návštěvníky, které zde přivítal ředitel úřadu Roman Heinz, připraven bohatý program v duchu první republiky. Do akce Brněnská muzejní noc se úřad zapojil podruhé.

Mezi výstavami nechyběla prezentace s názvem Druhý život T. G. Masaryka, která představila rozdílné vnímání významu a odkazu prvního československého prezidenta následujícími generacemi a režimy. K vidění byla také výstava fotografií zesnulého fotografa Vladimíra Koštiala a současné fotografky Lucie Petrůjové - snímky zachycující život slovenských rodin na přelomu 40. a 50. let minulého století zrcadlově doprovázely obrázky soudobých rodin.

Prvorepublikovou atmosféru v chodbách úřadu v sobotu večer doplnily swingové hity 30. a 40. let 20. století v podání kapely Melody Gentlemen nebo vystoupení studentů Taneční konzervatoře Brno.

foto JMKfoto JMKfoto JMK