16. 1. 2008 Mezinárodní seminář - „Bezpečný region“

Mezinárodní seminář  -  „Bezpečný region“

 

V návaznosti na realizaci společného programu čtyř příhraničních krajů - Jihočeského, Vysočiny a Jihomoravského a spolkové země Dolní Rakousko - uspořádal Jihomoravský kraj 16. ledna v prostorách brněnského sídla krajského úřadu mezinárodní seminář zástupců obcí příhraniční oblasti, bezpečnostních složek a zástupců orgánů krajů.

Seminář měl za cíl vzájemné seznámení účastníků s bezpečnostní legislativou partnerů a další prohlubování partnerských vztahů.

Závěry semináře:

  1. pro zkvalitnění vzájemné komunikace bude pro potřeby bezpečnostních složek a orgánů krizového řízení vydán společný česko – německý, německo - český slovník z oblasti bezpečnosti a veřejné správy,
  2. partneři se budou formou výměny expertů účastnit na pořádaných cvičeních v oblasti bezpečnosti,
  3. partneři uspořádají  další pracovní jednání za účelem řešení problémů při nasazování sil a prostředků  bezpečnostních složek na partnerském území,
  4. nadále budou činěné společné kroky k navazování partnerských vazeb v příhraniční oblasti na všech úrovních (průběžná aktualizace telefonních seznamů partnerů v příhraniční oblasti,  společná jednání  obcí s rozšířenou působností na české straně a okresů na rakouské straně k řešení společných problémů v oblasti bezpečnosti).