Druhý den návštěvy na jihu Moravy věnovala vláda především Brnu a setkání se starosty

Druhý den své návštěvy na jižní Moravě ve čtvrtek 3. května 2018 zahájili členové vlády v krajské Nemocnici Vyškov, která plánuje rekonstrukci pavilonu ORL a neurologie. Následně pak ve Šlapanicích řešili odstranění ekologické zátěže v areálu, který má nyní město v majetku.

V Brně si vládní kabinet prohlédl místo budoucí výstavby atletické haly a parkovacího domu Campus i prostor, ve kterém by v blízkosti Pavilonu Anthropos měl stát sportovně rekreační areál. Premiér Babiš i ministři se podívali také na místa, na nichž se plánuje výstavba Janáčkova kulturního centra a multifunkční haly. Návštěvu Jihomoravského kraje vláda zakončila setkáním se starosty na brněnském výstavišti.

„Byly to náročné dva dny, snažili jsme se ukázat připravenost kraje na investiční projekty v oblasti zdravotnictví, sociální péče i ve školství. Rád bych také poděkoval starostům za dnešní konstruktivní debatu při setkání s vládou a za zapojení se do našeho dotazníku o konkrétních potřebách jejich obcí a měst v oblasti investic. Jedná se zejména o investice do dopravní infrastruktury, vysokorychlostního internetu, sociálních služeb a sociálního bydlení. Mohli jsme tak jako první kraj předložit vládě to, co žádala, tedy investiční potřeby v rámci celého regionu,“ řekl na závěr návštěvy hejtman Bohumil Šimek.

„Dnes jsme se věnovali hlavně investicím v Brně. Město má skvělé konkrétní plány v oblasti sportovní a kulturní. Se starosty jsme řešili zejména opravy místních komunikací, podmínky národních dotačních titulů. Návštěva splnila svůj účel. Seznámili jsem se stavem strategických investic, ať jde o dálnici D52, obchvaty měst, investice do nemocnic, domovů pro seniory a do škol. Kraj jako zatím jediný předložil komplexní představy starostů. Je to důležité, protože stát má plánovat dlouhodobě. Nepřijeli jsme slibovat, ale mapovat,“ řekl při hodnocení návštěvy na jižní Moravě premiér v demisi Andrej Babiš.
foto JMKfoto JMK