Jihomoravská rozvojová společnost a Letiště Brno založí novou společnosti pro rozvoj letecké dopravy

Dnes (26. dubna 2018) bylo Zastupitelstvem Jihomoravského kraje rozhodnuto o založení obchodní společnosti Moravia GSA, jako dceřiné společnosti Jihomoravská rozvojová společnost, ve které bude mít 55% podíl společnost Letiště Brno a 45 % právě Jihomoravská rozvojová.

„Důvodem založení této obchodní společnosti je budoucí plánované rozšíření leteckého spojení města a kraje v rámci Evropy. Budeme tak připraveni rychle a flexibilně reagovat v případě nalezení partnerského dopravce pro realizaci nových pravidelných letů z Brna. Vzhledem k současným dobrým vztahům jsme se dohodli na tom, že součástí nově vzniklé obchodní společnosti bude i nový provozovatel Letiště Brno,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

„Společný tým Letiště Brno a Jihomoravského kraje funguje už několik týdnů. Je dobře, že tato zatím neoficiální spolupráce dostává oficiální rámec,“ řekl Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„V tuto chvíli je vznik společného podniku sice významným, ale zejména technickým krokem, na cestě k tomu, abychom do Jihomoravského kraje pomohli přivést nové letecké linky,“ dodal hejtman Bohumil Šimek.

Do budoucna Jihomoravský kraj předpokládá společný zájem s městem Brnem, proto se město Brno stalo podílníkem Jihomoravské rozvojové společnosti. Nová společnost vznikne právě kvůli zjednodušení a urychlení celého procesu tak, aby partneři ze strany veřejného sektoru získali platformu a zázemí pro společné jednání a spolupráci.