Jihomoravský kraj ocenil organizace a firmy za společenskou odpovědnost

Osmnáct organizací působících v kraji mělo šanci získat Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Letošní ročník poznal své vítěze v úterý 24. dubna 2018 po skončení konference nazvané „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“. Ocenění předal v brněnské vil Löw-Ber náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají. Zúčastnit se mohou jak organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí apod.

Podmínkou soutěže je vyplnit sebehodnotící dotazník, v němž účastníci popisují svoji činnost v oblasti sociální, environmentální, ekonomické a regionální odpovědnosti a na základě dosažených výsledků v bodovém hodnocení pak soutěží o vítězství v dané kategorii.

Historicky první ročník vyhlásila v březnu 2015 Rada Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy a Radou kvality ČR. Sami zástupci hospodářské komory soutěž velmi vítají s tím, že podnikatele myslící na zisk jako na jeden ukazatel z mnoha, nikoliv na jediný, je zapotřebí veřejně podpořit. 

 

Bližší informace ZDE (docx, 14 kB)