Investice do středních odborných škol ve výši 66 milionů korun

Investiční záměry a veřejné zakázky pro zlepšení kvality odborné přípravy na středních školách za téměř 66 milionů korun schválila 23. dubna 2018 Rada Jihomoravského kraje.

V případě Střední školy technické Znojmo jde o zvýšení kvality odborné přípravy ve strojírenství a elektrotechnice. Zahájeno bude zadávací řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce i dodávku strojního zařízení, celkové náklady by měly dosáhnout 15,6 milionu korun. „Jedná se o stavební úpravy dílen odborného výcviku strojního obrábění, elektrotechniku a dodávku čtyř kusů nového a nepoužitého univerzálního soustruhu. Do dílen budou instalovány také dvě nové univerzální frézky, sloupové vrtačky, stojanové brusky a strojní pila na kov. Cílem je zvýšit kvalitu odborné výuky,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Ve Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy půjde o veřejnou zakázku na nářadí a další pomůcky za cca 1,8 milionu korun.

Nové moderně vybavené odborné vzdělávací centrum vznikne v brněnské Střední škole strojírenské a elektrotechnické. „Bude určeno převážně pro praktickou výuku žáků tříletých a čtyřletých oborů středních škol, dále pak také pro žáky základních škol v rámci praktické výuky technických předmětů. Dojde tak k vytvoření podmínek pro praktickou odbornou výuku odpovídající současným potřebám a moderním trendům. Zde by náklady na strojní vybavení školy měly dosáhnout přibližně 18,7 milionu korun,“ řekla náměstkyně Malá.

Krajská rada se věnovala také Inkubátoru malých vědců, který vzniká na Střední průmyslové škole chemické Brno, Vranovská. Zde náklady na stavební práce a vybavení dosáhnou zhruba 30,2 milionu korun. Ve všech případech bude převážná většina nákladů financována ze strukturálních fondů Evropské unie, zbývající náklady pak ze státního a krajského rozpočtu.