Kraj a město s nejlepším programem oslav 100. výročí republiky

Jihomoravský kraj získal díky připravovanému festivalu RE:publika první místo v prestižní anketě TTG Travel Awards za nejlepší program oslav 100. výročí republiky. Ten začíná na brněnském výstavišti 26. května a bude trvat tři týdny.

Festival, jehož hlavním pořadatelem je město Brno a partnerem Jihomoravský kraj, byl odborníky z cestovního ruchu oceněn jako nejlepší oslava letošního významného výročí. Město Brno si z této ankety odneslo také druhou cenu v kategorii digitální prezentace města. Oceněn byl web gotobrno.cz Turistického informačního centra města Brna. Vítězové všech sedmnácti kategorií jubilejního 20. ročníku prestižní ankety TTG Travel Awards převzali ocenění na slavnostním večeru v pondělí 16. dubna v Praze.

Jihomoravský kraj si toto výročí připomíná také vysazením 100 lip srdčitých na vybraných místech jižní Moravy. Výsadby byly zahájeny v Čejkovicích, kde první prezident T. G. Masaryk prožil školní léta a poslední dvě lípy budou vysazeny na moravsko-slovenském pomezí, a to v Mikulčících a v Kopčanech 28. října. Více na www.100lip.cz .

Festival RE:PUBLIKA připomíná 100leté výročí samostatnosti a 90 let od otevření brněnského výstaviště. V sobotu 26. května se tento areál promění v obrovský stroj času a návštěvníky přenese 100 let do minulosti. „Replikou“ slavnostního otevření z roku 1928 bude zahájena největší oslava vzniku samostatného Československa u nás. Během tří týdnů a čtyř víkendů bude představeno to nejlepší z našeho designu na výstavě Avant Garde, to nejzajímavější z naší literatury v projektu 100 let 100 knih a jak se sportovalo v minulosti a dnes zjistí návštěvníci ve velké Re:lax zóně. Vůbec poprvé se díky festivalu Dance Brno 100 setkají baletní soubory z devíti nástupnických republik monarchie na jednom místě a svou premiéru bude mít v Brně také Slovanská epopej.

Více o letošním ročníku ankety TTG Travel Awards na http://www.ttg.cz/jubilejni-ttg-travel-awards-predstavily-viteze/ .