Na brněnském výstavišti začaly zemědělské veletrhy

Na brněnském výstavišti se od neděle 8. dubna 2018 koná jeden z největších veletrhů zemědělské techniky ve střední Evropě - TECHAGRO. Slavnostního zahájení v rotundě pavilonu A se zúčastnil hejtman Bohumil Šimek.

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Zastoupena je většina značek zemědělské techniky působících na evropském trhu, velký je podíl zahraničních vystavovatelů. Zastoupeny jsou trendy – digitální technologie, precizní zemědělství nebo využití navigačních systémů.

V rámci veletrhu proběhne sněm Agrární komory ČR nebo konference Budoucnost českého zemědělství. Při soutěže GRAND PRIX bude uděleno nové ocenění SOIL WATER RETENTION FRIENDLY pro stroje a technologie, které podporují zadržení vody v půdě. Veletrh, který potrvá do 12. dubna, se koná souběžně s veterinárním veletrhem ANIMAL VETEX, lesnickým a mysliveckým veletrhem SILVA REGINA a veletrhem obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Jihomoravský kraj na veletrhu podporuje prezentaci regionálních potravin a včelařskou výstavu.