Ve Vyškově a Blansku začala setkání vedení kraje se starosty obcí jižní Moravy

Ve Vyškově a Blansku začala v úterý 3. dubna 2018 setkání vedení kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem se zástupci obcí a měst jižní Moravy.

„Tato společná setkání vedení kraje se starosty v jednotlivých okresech jsou důležitá, abychom mohli informovat o záměrech kraje v různých oblastech a naopak se dozvěděli, jaká témata jsou pro ně důležitá a co starostové měst i malých obcí aktuálně řeší. Tyto informace pak můžeme využít ve snaze realizovat případné systémové změny. Tentokrát jsem informoval zejména o snaze hejtmanů získat do krajů více financí z rozpočtového určení daní, dále více peněz na opravy silnic II. a III. tříd ze Státního fondu dopravní infrastruktury. A také jsem představil naši iniciativu směrem ke schválení zákona o liniových stavbách, protože doprava je to, co nás na jižní Moravě nejvíce brzdí v dalším rozvoji. S ohledem na to, že každý týden navštěvuji osobně postupně jednotlivá města a obce osobně, konkrétní, specifické problémy těchto starostů pak spolu se svými kolegy náměstky a radními se snažíme řešit operativně,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Setkání se účastnili také úředníci příslušných odborů krajského úřadu a členové rady kraje, kteří mohli přímo na místě diskutovat a odpovídat na konkrétní otázky.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK