Pracovní cesta hejtmana vedla do obcí na Tišnovsku

Žďárec, Rojetín, Kuřimská Nová Ves – to jsou místa, která hejtman Bohumil Šimek navštívil v úterý 27. března 2018 v rámci svého pracovního výjezdu na Tišnovsko.

Ve Ždárci, kde strávil svá školní léta bývalý český prezident Václav Havel, hejtman na setkání se starostou Jaroslavem Valíkem diskutoval mimo jiné o záměru pořízení výstroje a vybavení pro místní dobrovolné hasiče, opravách místních komunikací a možné podpoře kraje na vybudování nových rybníků v obci. Se starostou Martinem Minářem a místními zastupiteli si v Rojetíně prohlédl obec, která má v současnosti na 80 obyvatel. Bohumil Šimek s představiteli samosprávy hovořil o územním plánu, budoucím rozvoji obce a problému komplikovaných průjezdů kamionové dopravy obcí.

Svoji úterní pracovní cestu po obcích na Tišnovsku hejtman zakončil v Kuřimské Nové Vsi, kde se s ním setkal starosta obce David Lacina v doprovodu starosty z nedalekého Kuřimského Jestřabí Petrem Tomkem. Bohumil Šimek se seznámil s možností budování vodovodu a kanalizace v Kuřimské Nové Vsi, se starosty diskutoval například také o případné podpoře malých prodejen potravin v obcích.

foto JMKfoto JMKfoto JMK