Koncert klasické hudby umělců z Republiky Tatarstán

V brněnském konventu Milosrdných bratří se v pondělí 19. března 2018 uskutečnil koncert Filharmonického hudebně-literárního souboru z Republiky Tatarstán. Jeho protagonisty přivítal hejtman Bohumil Šimek.

Během hodinového koncertu zazněly písně přibližující kulturu tohoto regionu Ruské federace. Jde o partnerský region Jihomoravského kraje. Koncert navázal na již dřívější akce představující na jižní Moravě umění Republiky Tatarstán – v dubnu 2016 se zde uskutečnily Dny Tatarstánu, při kterých se představila stovka umělců z této země.

Smlouvu o obchodně-hospodářské, vědeckotechnické, sociální a kulturní spolupráci mezi oběma regiony podepsali představitelé Jihomoravského kraje a Republiky Tatarstán 26. září 2014 v Brně.

Republika Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Jde o jednu z nejvíce ekonomicky rozvinutých republik Ruska. Jeho metropolí je Kazaň. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr.
foto JMKfoto JMKfoto JMK