Brněnská hvězdárna hostila JIC Starcube Show

V prostorách brněnské hvězdárny se v úterý 13. března 2018 představily finálové týmy letošního běhu akcelerátoru JIC Starcube.

JIC Starcube Show přivítala na 150 začínajících společností, investorů nebo firemních manažerů. Za Jihomoravský kraj se akce zúčastnil a vítězům blahopřál náměstek hejtmana Jan Vitula. V letošním roce se do soutěže přihlásilo více než 80 týmů, do finále se probojovala pětice z nich. Jako nejlepší byl vyhlášen projekt chytrého čerpadla pro hasiče a záchranáře v krizových situacích Vortex.

Jihomoravské inovační centrum (JIC), které se zaměřuje na podporu inovačního podnikání a komerčního využití výzkumu a vývoje, vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Jeho členy jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. JIC dosud přispělo ke vzniku již dvou tisíc pracovních míst v různých jihomoravských firmách. Tyto firmy v uplynulém roce vygenerovaly více než třímiliardový obrat a vyexportovaly produkty a služby za téměř další tři miliardy korun.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 113 kB), přehled účastníků ZDE (pdf, 1 MB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK