Nejvíce finalistů Ekonomické olympiády je z jižní Moravy

V  březnu 2018 proběhla po celé České republice krajská kola Ekonomické olympiády pro středoškoláky. Známi už jsou vítězové  jednotlivých krajů a finalisté Ekonomické olympiády 2017/18.

„Na listině letošních finalistů je spoustu známých tváří z  minulého ročníku Ekonomické olympiády. Jsme rádi, že se studenti i letos rozhodli změřit síly, v  tentokrát již hodně těžké konkurenci. Z 10 000 účastníků do finále postoupilo pouhých 53 studentů. Jsme na finalisty samozřejmě patřičně hrdí,“ říká Martina Bacíková, ředitelka Ekonomické olympiády.
Nejvíce studentů postoupilo do finále z  Jihomoravského kraje, který má 12 finalistů. Naopak Praha v  Ekonomické olympiádě výrazně pohořela a stejně jako vloni z ní postupují pouze dva studenti. Mezi další úspěšné kraje, co se týče počtu postupujících studentů, patří Olomoucký kraj (8 finalistů), Středočeský kraj (7 finalistů) a Moravskoslezský kraj (5 finalistů). Finále Ekonomické olympiády se koná 21. června 2018 v České národní bance v Praze.

Ekonomická olympiáda, celostátní soutěž v ekonomii a financích pro středoškoláky, vznikla v roce 2016 a je vlajkovou lodí Institutu ekonomického vzdělávání (INEV). Ten má za cíl vytvářet zázemí pro studium a výuku ekonomie a financí na středních školách. V letošním ročníku 2017/18 se soutěže zúčastnilo přes 10 000 studentů z 235 škol.  Z Ekonomické olympiády se tak během pouhých dvou let fungování stala největší soutěž  v ekonomii a financích v České republice. 

Více informací na https://www.ekonomickaolympiada.cz/ , výsledky krajských kol na https://www.ekonomickaolympiada.cz/vsledky-krajskch-kol-ekonomick-olympidy-201718/ .