Bývalá zdravotní škola v Kyjově byla prodána zdejší farnosti

Prodej bývalé střední zdravotnické školy v Kyjově zdejší římskokatolické farnosti na svém jednání 1. března 2018 schválilo jihomoravského zastupitelstvo. Farnost kraji zaplatí za budovu částku 19,41 milionu korun.

Jde o čtyřpodlažní budovu bývalé střední zdravotnické školy nacházející se na ulici Komenského v Kyjově, která byla postavena v roce 1898 (následně byly v devadesátých letech minulého století a v roce 2008 vybudovány dvě přístavby v zadním traktu). Objekt je vyklizený a přibližně dva roky nevyužívaný.
Vedení kraje se shodlo na tom, že budovy ve vlastnictví kraje, které nemají v současnosti žádné využití, budou postupně nabídnuty k prodeji. Odkoupit si je mohou obce nebo jiné subjekty, pokud mají projekty na jejich další smysluplné užívání.
„Na prodej bývalé zdravotnické školy v Kyjově přišla jen jedna nabídka, a to od Římskokatolické farnosti Kyjov ve výši 19,41 milionu korun. Je to další objekt, který se nám podařilo prodat. Kraj tak získá finance na rekonstrukce a opravy našich budov, kde sídlí školy nebo jiná fungující zařízení,“ řekla náměstkyně Taťána Malá.