Hejtman zamířil na Slavkovsko

Zbýšov, Hrušky a Šaratice – tyto obce na Slavkovsku v rámci svých cest po Jihomoravském kraji navštívil v úterý 27. února 2018 hejtman Bohumil Šimek.

„I tentokrát jsem se přesvědčil, že v obcích, kde starostové pracují pro obec s rozumem i srdcem, kde mají podporu místních spolků a občanů, se opravdu dá vyřešit téměř každý problém. Mnohdy s využitím minimálních financí dokáží vybudovat například zázemí pro volnočasové aktivity místních dětí, jako například ve Zbýšově,“ řekl hejtman. Starostové těchto tří obcí seznámili hejtmana s projekty, kterými se mohou pochlubit a svěřili s některými problémy, které nejsou v gesci obce a kraj by jim mohl být nápomocen.

Zbýšov, který se díky nové výstavbě rozrostl za posledních 20 let o téměř 400 obyvatel, například trápí přístupová cesta k místnímu nádraží a chybějící těžká technika.

V Hruškách následovala prohlídka místní školy zrekonstruované podle dobových fotografií se školním pozemkem, na kterém je vysazen hruškový sad. Vedení obce seznámilo hejtmana s připravovanými projekty - šlo zejména o protipovodňová opatření na řece Litavě, novou výstavbu rodinných domků nebo sázení ovocných stromů, mimo jiné i s využitím nového krajského dotačního programu.

V Šaraticích se hejtman společně se starostou věnovali problematické zdravotnické péči v malých obcích, jednali také o potřebě rozšíření základní školy, vybudování nové mateřské školy a o aktivitě místních spolků jako jsou hasiči nebo myslivci.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK