Prezidentka sítě PURPLE Helyn Clack na jihu Moravy

V těchto dnech (22. – 23. února 2018) byla na návštěvě Jihomoravského kraje prezidentka sítě PURPLE Helyn Clack. Na Krajském úřadě Jihomoravského kraje ji přijali radní Miroslav Kubásek a Petr Hýbler.

Cílem návštěvy Helyn Clack na jihu Moravy bylo představení sítě PURPLE signatářům Periurbánní listiny a diskuse o prioritách Jihomoravského kraje v této platformě. Jihomoravský kraj nabídl síti PURPLE uspořádání generálního shromáždění na jihu Moravy v období květen - červen 2018. V programu cesty prezidentky sítě PURPLE po regionu bylo také jednání se zástupci statutárního města Brna, Mendelovy univerzity, Nadace Partnerství a Regionální rozvojové agentury jižní Moravy.

PURPLE je platformou evropských periurbánních regionů (regionů v zázemí velkých měst, jedná se o silně urbanizované regiony), jejímž je Jihomoravský kraj členem od roku 2010. Problematika periurbánních regionů se dotýká několika oblastí - zejména rozvoje venkova, regionálního rozvoje, životního prostředí a územního plánování.

Další informace k síti PURPLE najdete na http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=151193&TypeID=1 a na www.purple-eu.org .

foto JMKfoto JMKfoto JMK