Rekordní víkend na Olympijském festivalu v Brně. Atmosféru chválil i Jiří Kejval

Návštěvnost Olympijských festivalů v Brně a Ostravě se o víkendu přehoupla přes 100 000 návštěvníků. Jen v sobotu dorazilo na Výstaviště Brno 23 165 lidí. Bronzová česká neděle (díky medaili rychlobruslařky Karolíny Erbanové) opět přenesla skvělou olympijskou atmosféru i do dějiště Olympijského festivalu.

Rekordní účast diváků, enormní zájem o sportoviště, fandění pod pódiem, česká hymna a slzy dojetí. I tak vypadala sobota na Olympijském festivalu v Brně. Jméno, které se skloňuje v celém světě – Ester Ledecká, bylo slyšet i v Brně. „Ester, Ester!“ skandovali diváci pod pódiem v Pavilonu Z na Výstavišti Brno. A fandilo se i biatlonu.

V neděli zavítal do Brna i předseda ČOV Jiří Kejval. Výsledky české výpravy mu dělají velkou radost. „V prosinci jsme byli ve stavu, kdy marodily naše největší medailové naděje. Gabriela Koukalová byla mimo, Martinu Sáblíkovou zlobila záda, Evču Samkovou rameno. Vypadalo to bledě. Teď jsme v polovině olympiády, máme s Erbanovou už šest medailí, a kdyby nedopadla už žádná jiná, je to skvělý výsledek,“ hodnotil vystoupení českých reprezentantů v Pchjongčchangu.

Důvod, proč vážil tak dlouhou cestu z Koreje, je prostý: „Chtěl jsem to vidět na vlastní oči, je to pro mě hodně důležité. Chtěl jsem vidět a slyšet od svých kolegů, co se povedlo, co je potřeba zlepšit. Jsem nadšen, bylo to fajn v Ostravě, je to skvělé v Brně. Je výborné, jak mají lidi zájem o tuto formu propagace sportu a jak si utvrzují vztah ke sportu,“ dodal Kejval.

 

Další podrobnosti ZDE (docx, 241 kB), dosavadní návštěvnost Olympijského festivalu v Brně ZDE (pdf, 13 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK

Foto: ČOV/Markéta Navrátilová