Olympijský festival hostil úspěšné sportovce Jihomoravského kraje ze Zimní olympiády dětí a mládeže

V rámci Olympijského festivalu, který se v těchto dnech koná na brněnském výstavišti, se v pátek 16. února 2018 uskutečnilo oficiální přijetí úspěšných olympioniků Jihomoravského kraje ze Zimní olympiády dětí a mládeže 2018. Spolu s hejtmanem Bohumilem Šimkem se slavnostního setkání s mladými sportovními talenty zúčastnil předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček, ministr školství v demisi Robert Plaga a nechyběla zde také Eliška Březinová - krasobruslařka a ambasadorka Olympijského festivalu v Brně.

Hejtman Šimek v pavilonu Z poděkoval nejen úspěšným sportovcům, ale také dobrovolníkům, kteří se podílejí na bezchybném provozu sportovišť Olympijského festivalu v Brně. Setkání s mladými olympioniky završilo exhibiční vystoupení Michaely Vrašťákové a Josefa Suchomela, kteří na nedávné dětské olympiádě vybojovali pro Jihomoravský kraj bronzové medaile v krasobruslení.

Zimní Olympiády dětí a mládeže se na přelomu ledna a února v Pardubickém kraji zúčastnilo přes 1 200 mladých sportovců. Z celkového vítězství se radoval Liberecký kraj, Jihomoravský kraj se umístil v celkovém pořadí 14 regionů na sedmém místě.

foto JMKfoto JMKfoto JMK