Jižní Morava výrazně uspěla v anketě Kraj mého srdce

Výrazným úspěchem skončila pro Jihomoravský kraj letošní anketa Kraj mého srdce, jejíž výsledky byly 15. února 2017 vyhlášeny v rámci veletrhu Holiday World v Praze. V absolutním pořadí skončil Jihomoravský kraj druhý za vítězným Jihočeským krajem. Ocenění převzal vedoucí oddělení cestovního ruchu odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Jihomoravského kraje Ivana Lukášková.

V kategorii Folklor a tradice získal Jihomoravský kraj nejlepší výsledek (24,23 % hlasujících). Kromě toho se Jihomoravský kraj umístil na druhém místě v kategoriích Letní dovolená, Pěší turistika, Cykloturistika a Výlety s dětmi a na třetím místě v kategorii Památky/Historická místa.
Tradičním pořadatelem ankety Kraj mého srdce je redakce KAM po Česku, která ve spolupráci s veletržní správou INCHEBA EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky uspořádala již šestý ročník. Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Jedinci se zájmem o cestování zde mají možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům ČR v celkem deseti kategoriích.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 166 kB), výsledky a pořadí krajů v jednotlivých kategoriích ZDE (pdf, 194 kB).
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK