Na brněnském výstavišti byl zahájen Olympijský festival

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu odstartovaly 9. února a s nimi se otevřely také brány Olympijského festivalu 2018 v Brně a Ostravě.

Sportoviště v Brně vyrostly v Pavilonu Z a jeho okolí na výstavišti. Zde také proběhlo v pátek 9. února 2018 slavnostní zahájení za účasti premiéra Andreje Babiše a představitelů kraje v čele s náměstkyní hejtmana Taťánou Malou.

„Olympijský festival 2018 je skvělou příležitostí, jak prezentovat sportovní aktivity a kluby v Jihomoravském kraji, a přiblížit zimní sporty zcela netradičním způsobem široké veřejnosti. Věřím, že se tento projekt setká zejména u mladých lidí s pozitivní odezvou. Jsem přesvědčen, že následující dny se olympijská sportoviště v areálu brněnského výstaviště zaplní mladými lidmi nejen z jižní Moravy a že budou fandit naší reprezentaci v jihokorejském Pchjongčchangu,“ řekl o festivalu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Organizátoři slibují v rámci Olympijského festivalu bohatý program - prezentuje se více než 30 sportů. Fanoušky čeká sedmnáct dnů aktivního sportování i fandění českým reprezentantům na ZOH v Pchjongčchangu 2018 prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her a doprovodný program v podobě exhibic, autogramiád sportovců a hudebních vystoupení českých kapel. Olympijský festival nabídne návštěvníkům díky partnerům Českého olympijského týmu nejenom příležitost ke sportování, ale také možnost zapůjčit si veškeré sportovní vybavení v půjčovnách přímo v areálech festivalu.

Podrobná informace ZDE (docx, 165 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMK