Skončila zimní Olympiáda dětí a mládeže, jihomoravská výprava vybojovala sedmou příčku

Závěrečným ceremoniálem na zimním stadionu v České Třebové skončila v Pardubickém kraji zimní Olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastnilo přes 1 200 mladých sportovců. Z celkového vítězství se radoval Liberecký kraj, stříbrná skončila výprava z Prahy a bronzový Kraj Vysočina. Jihomoravský kraj se umístil v celkovém pořadí 14 regionálních výprav na sedmém místě.

V Pardubickém kraji se od 28. ledna do 2. února 2018 bojovalo o medaile v jedenácti sportech (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy). Podrobnosti z průběhu Her 8. ZODM ČR 2018 jsou k dispozici na http://odm.olympic.cz/ a na facebookových stránkách výpravy Jihomoravského kraje https://www.facebook.com/jmkodm/ .