V Brně pracují na unikátním projektu, který zpřesní magnetickou rezonanci

Vědeckou konferenci unikátního Projektu PETER hostilo v pondělí 29. ledna 2018 sídlo CEITEC na Purkyňově ulici v Brně. Účastníky konference za Jihomoravský kraj pozdravil náměstek hejtmana Jan Vitula.

Vysoce originální, vizionářský, se zásadním významem pro potřeby a rozvoj společnosti - takové podmínky musí splnit projekt podaný v rámci prestižní kategorie projektů základního výzkumu Future Emerging Technology (FET). Týmu z CEITEC VUT se v této kategorii nejen podařilo uspět mezi 28 podanými projekty na prvním místě, ale navíc i poprvé v české historii je jeho koordinátorem.

S podporou 2,89 miliónu eur se projekt pokouší o radikální vylepšení a zpřesnění stávající metody nazývající se elektronová paramagnetická rezonance. Její obdoba je veřejnosti spíše známá jako jaderná magnetická rezonance, se kterou se mohou setkat hlavně při vyšetřeních v nemocnici.

Na tomto unikátním vědeckém úkolu spolupracují výzkumné subjekty čtyř zemí – Stuttgartská univerzita, nanocentrum nanoGUNE ze španělského San Sebastianu, CEITEC VUT a britská firma Thomas Keating.

foto JMKfoto JMKfoto JMK