Začaly Hry 8. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018

Slavnostním ceremoniálem na zimním stadionu v Pardubicích v neděli 28. ledna 2018 začaly Hry 8. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018. V Pardubickém kraji se jich účastní celkem 94 členů výpravy Jihomoravského kraje v jedenácti soutěžích.

Sportovní talenty na plochu zimního stadionu doprovodila s vlajkou Jihomoravského kraje nejznámější česká zápasnice a čerstvá bronzová medailistka z mistrovství světa do 23 let Adéla Hanzlíčková.
V jedenácti sportech a zhruba 30 disciplínách se na sedmi místech Pardubického kraje do pátku 2. února utká kolem 1200 dětí z celé České republiky. Včetně trenérů a doprovodu výprav je celkový počet účastníků olympiády na úrovni 1700 lidí. Akce patří k nejmasovějším sportovním událostem svého druhu v zemi.

V alpském lyžování se bude soutěžit na Bukové hoře, areál Větrný vrch v Dolní Moravě bude sloužit pro skicross a snowboarding. V biatlonovém areálu v Letohradu se budou konat soutěže v běžeckém lyžování, biatlonu a lyžařském orientačním běhu, zimní stadiony v Chocni, České Třebové a Litomyšli poslouží utkáním v ledním hokeji a krasobruslařským a rychlobruslařským disciplínám. Doplňkové soutěže v šachu a tanci se budou odehrávat v Litomyšli.

Při minulé zimní olympiádě, která se v roce 2016 konala v Ústeckém kraji, vybojovala výprava Jihomoravského kraje devět zlatých, pět stříbrných a tři bronzové medaile. Znamenalo to celkově čtvrté místo v bodování čtrnácti krajských reprezentací.

Online zpravodajství, informace z průběhu Her 8. ZODM ČR 2018 jsou k dispozici na http://odm.olympic.cz/  a na facebookových stránkách výpravy Jihomoravského kraje https://www.facebook.com/jmkodm/  .
 

foto JMK