V Olympii se představily odborné střední školy z jižní Moravy

V Obchodním centru Olympia v Modřicích byla v pátek 26. ledna 2018 zahájena třídenní interaktivní prezentace odborných středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Zahájení se zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a představitelé kraje v čele s náměstkyní hejtmana Taťánou Malou.

„Na jižní Moravě existuje široká nabídka perspektivních atraktivních studijních a učebních oborů, o jejichž absolventy je stále zájem ze strany zaměstnavatelů a nacházejí dobré pracovní uplatnění. Vybrat si v deváté třídě odbornou školu či učební obor nemusí být úplně jednoduché. Dnes zahajovaná prezentace proto nabízí aktuální a souhrnné informace, které mohou toto rozhodování usnadnit,“ řekla při zahájení náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Ministr Hüner zdůraznil, že bez odborně a technicky vzdělaných lidí se neobejdeme. „Navíc, v tak průmyslové zemi, jakou je Česká republika, jsou právě absolventi odborných a technických škol dobře a okamžitě uplatnitelní na trhu práce. Akce jako tuto obecně vítám. Je to zodpovědný přístup zodpovědného regionu ke své vlastní budoucnosti,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu.

Celkem 33 škol do Olympie přivezlo nejen informace o nabízených oborech, ale také zážitkový program pro děti i dospělé. Jedná se o školy, které nabízejí obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku, informační technologie, služby a řemesla. Mezi největší lákadla patřily souboje robotů, ukázky 3D tisku, grafiky, pletení košíků nebo ukázka líčení. Na stáncích jednotlivých škol bylo možné se potkat nejen s učiteli, ale i se současnými žáky – právě od nich mohli zájemci získat nejlepší informace o tom, jak vypadá každodenní studium nebo jaké mimoškolní aktivity, praxe a stáže školy nabízí.

Připraven byl i doprovodný program, o který se starali studenti prezentujících středních škol, VIDA! science centrum a Středisko volného času Lužánky. 
 

Seznam prezentujících subjektů ZDE (jpg, 123 kB)

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK