Veletrh Regiontour 2018

V prostorách brněnského výstaviště proběhlo ve čtvrtek 18.ledna 2018 slavnostní zahájení tradičního veletrhu turistických možností v regionech Regiontour 2018, kterého se spolu s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, primátorem města Brna Petrem Vokřálem zúčastnil také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Po zahájení následovala společné otevření expozic Jižní Morava a Brno, kde hejtman Šimek a primátor Vokřál přivítali hosty moravským vínem. „Věřím, že na tomto veletrhu se každý inspiruje ke krátkému výletu, aktivní dovolené nebo zábavě spojené s poznáváním regionálních specialit. A byl bych špatný hejtman, kdybych nedodal, že mne potěší, když to bude jižní Morava. Právě tady najdete nejen víno, místa se silnými příběhy a bohatou historií a zejména pak lidi, kteří si každého návštěvníka získají svou srdečností a pohostinností,“ řekl při otevření hejtman Šimek.

Pro návštěvníky expozice Jižní Morava je kromě propagačních materiálů nachystán bohatý program. Ve čtvrtek a pátek si budou moci s Archeoparkem Pavlov vymodelovat z hlíny sošku Věstonické Venuše a odnést si ji domů. V pátek poznají s pomocí kinetického písku s Domem přírody Moravského krasu, jací živočichové zde kdysi žili a dnes opět žijí. V sobotu a neděli se návštěvníci mohou těšit na folklorní malování na tělo, kdy budou mít možnost nechat se netradičně ozdobit tradičními folklorními ornamenty. Po všechny dny budou v určitých hodinách probíhat degustace vína s Národním vinařským centrem Valtice.

Stejně jako v minulosti je hlavním cílem prezentace Jihomoravského kraje ucelená turistická nabídka v jediné expozici. To znamená, že je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, Baťův kanál, galerie a muzea a vědecko-zábavní centrum VIDA!), tak regionální, tj. z turistických oblastí: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko. Turistické produkty představí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a tuto domácí nabídku obohacují zahraniční partneři kraje: Trenčínský samosprávný kraj, Dolní Rakousko, Lodžské vojvodství, Region Kaunas, Lvovská oblast, Zadarská župa, Šumadijský okruh a Republika Tatarstán. Nechybí rovněž ochutnávka krajových specialit ve stánku Zlatá chuť jižní Moravy na RegFoodfestu.

 

Více informací ZDE (docx, 242 kB)
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK