Vernisáž výstavy Čarovné barvy země

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se ve středu 10. ledna 2018 uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy výtvarných prací dětí, žáků a studentů, které vznikly v rámci VII. ročníku soutěže Čarovné barvy země. Vernisáž výstavy zahájil radní Tomáš Soukal.

Cílem výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Jihomoravský kraj, je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěžní malířská díla jsou vytvářena speciální technikou nanášení přírodních materiálů, zejména jílů, hlíny a dalších přírodnin s vyloučením jakýchkoli syntetických pojiv a barviv. Výstava, kterou připravilo Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s oddělením kultury odboru kultury a památkové péče, bude v krajském úřadě k vidění do 19. února.

Do nového ročníku malířské soutěže se mohou přihlašovat (do 14. ledna 2018) autorské kolektivy tří až pěti žáků mateřských, základních a středních škol, jedna z kategorií je určena i pro speciální a praktické školy. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního VIII. ročníku bude hostit v červnu 2018 areál Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Podrobnosti o minulých ročnících soutěže naleznete zde: https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=213469&TypeID=2 , informace k účasti v novém ročníku soutěže zde: http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/489/  .

foto JMKfoto JMKfoto JMK