foto 1 foto 2

Školáci v Brně diskutovali o černých skládkách

Černé skládky v přírodě jsou, bohužel, dlouhodobým problémem. Aby černých skládek bylo co nejméně, je třeba rozšiřovat především mezi mladou generací povědomí o tom, proč mnohdy zbytečně vznikají a jak vzniku černých skládek můžeme předcházet. Na toto téma včera (20. prosince 2017) diskutoval radní pro životní prostředí Jihomoravského kraje Miroslav Kubásek se žáky Základní školy Chalabalova v Brně - Kohoutovicích.

Krajský radní zde debatoval o tom, proč černé skládky vznikají, čím jsou nebezpečné či jak byla založena naše největší dobrovolnická iniciativa Ukliďme Česko, kterou sám zakládal. Žáci byli během přednášky seznámeni také s fungováním a kompetencemi Krajského úřadu Jihomoravského kraje. V průběhu setkání proběhla také malá anketa - za každou správnou odpověď děti obdržely poučnou pohádkovou knížku "Odpadní skřítkové", která byla vydána v rámci plnění opatření Plánu odpadového hospodářství Jihomoravského kraje.

„Chtěl bych vedení školy poděkovat za možnost diskuse s více jak 150 dětmi. Byl jsem mile překvapen jejich zájmem o danou problematiku a s potěšením jsem zjistil, že se většina žáků dokonce již dříve zapojila do dobrovolnických úklidů. Věřím, že si odnesli řadu zajímavých informací a byl bych rád, kdyby se příští rok podařilo tyto přednášky rozšířit i do dalších škol v Jihomoravském kraji,“ doplnil Miroslav Kubásek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK