foto 1 foto 2

Monitoring EU – Aktuality z EU a zprávy z evropských institucí k 8. 12. 2017

Mendelova univerzita šířila své dobré jméno tentokrát za hranicemi České republiky. Postarali se o to v Bruselu vědci z Lesnické a dřevařské fakulty a představitelé Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií, kteří v rámci bohatého programu tvořeného Zastoupením Jihomoravského kraje při EU společně s Českou styčnou kanceláří pro výzkum, vývoj a inovace zejména navazovali nové kontakty a rozvíjeli spolupráci.

Středeční večer patřil vědě v podobě již tradiční neformální debaty „Science café“. Hlavní hvězdou večera byl dr. Thomas Jung, německý odborník na patologii rostlin, jenž na brněnské Mendelově univerzitě vede Výzkumné centrum pro studium patogenů z rodu Phytophthora.

Zastoupení Jihomoravského kraje také spolupořádalo promítání krátkometrážních filmů iShorts, které navodily vánoční atmosféru a propagovalo českou tvorbu v Bruselu.

Monitoring EU dále popisuje například novelizací Společné zemědělské politiky EU, která klade více odpovědnosti na národní úřady; nová pravidla unijního trhu před nekalými praktikami a návrhy k prohloubení hospodářské a měnové unie.

Více informací zde: http://www.kjmk.eu/cz/domu/aktuality/monitoring-eu-4-8-12/