foto 1 foto 2

Delegace kraje navštívila španělské Biskajsko

Delegace Jihomoravského kraje vedená hejtmanem Bohumilem Šimkem a doprovázená brněnským primátorem Petrem Vokřálem absolvovala v těchto dnech (20. – 22. listopadu 2017) návštěvu španělského regionu Biskajsko.

V průběhu třídenní pracovní cesty se hejtman Bohumil Šimek v prostorách úřadu Biskajské vlády oficiálně setkal s prezidentem provincie Biskajsko Unaiem Rementeriou. Jihomoravská delegace také navštívila Recyklační centrum a spalovnu Zabalgarbi, která slouží více než stovce měst a obcí v regionu. Představitelé kraje se v Biskajsku zajímali i o fungování zdejšího Technologického parku, podporu cestovního ruchu a navštívili stadion a zázemí fotbalového klubu Atletic club de Bilbao. Hejtman Bohumil Šimek v průběhu návštěvy Biskajska pozval politickou reprezentaci tohoto španělského regionu k návštěvě Jihomoravského kraje a k účasti na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2018.

Biskajsko je největší Baskickou provincií - počet obyvatel Brna a Bilbaa resp. Biskajska ve srovnání s jižní Moravou je velmi podobný (města mají cca 360 tisíc, kraje 1 150 000 obyvatel).

foto JMKfoto JMKfoto JMK