foto 1 foto 2

6. ROČNÍK CZECH FASHION AND DESIGN WEEKENDU

O víkendu 17. – 19. listopadu 2017 uspořádalo Zastoupení Jihomoravského kraje společně s Českým centrem Brusel již šestý ročník prodejní prezentace Czech Fashion and Design Weekend.

Stejně jako v předchozích ročnících mohla široká veřejnost i vysocí představitelé a zaměstnanci evropských institucí, designéři, představitelé concept stores, bloggeři a milovníci módy, doplňků, šperků a designérských výrobků obdivovat a těšit se z originální české autorské tvorby. Z Jihomoravského kraje se na prodejní akci prezentovaly 3 z celkem 9 subjektů.

Stánek značky Lesito rozsvítil očka zejména menším návštěvníkům. Autorka Barbora Pallová představila kolekci lesních zvířátek s vlastním příběhem. Hračky doprovází dobrodružství z magického světa a děti s nimi tak mohou rozvíjet svou představivost. Dalším zástupcem Jihomoravského kraje byla Reparáda. Značka, jejíž název, složený ze dvou slov – paráda a předpona re jako retro, recyklace a anglické repair - opravit, definuje základní myšlenku tohoto projektu, za kterým stojí autorka Kateřina Říhová. Nabízí svým zákaznicím módní i funkční kousky s citem a příběhem. V neposlední řadě Yo Soy, designérka Petra, která stojí za celým projektem, využívá neotřelých materiálů, jako např. plastickou fólii, dřevěnou dýhu nebo lano, hraje si s (a)symetrickými tvary a vytváří tak nezaměnitelné šperky a doplňky.

Společně s dalšími subjekty z České republiky na víkend zaplnily prostory Plzeňského domu v Bruselu a představili výběr českých designérů, které spojuje originalita tvorby a svěží přístup. Akci zahájilo a podpořilo také Velvyslanectví ČR v Bruselu.

foto JMKfoto JMKfoto JMK