foto 1 foto 2

Ježíškova vnoučata - o plnění přání je velký zájem

Více než polovina domovů pro seniory v Jihomoravském kraji se zapojila do projektu Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“. A přání jdou rychle na odbyt. Dobrovolníci v něm mohou splnit vánoční přání materiální nebo zážitkové osamělým seniorům a tím jim jednoduše udělat radost. Na speciální webové stránce www.jeziskovavnoucata.cz jsou od 13. listopadu 2017 zveřejněna přání klientů, která mohou případní zájemci v předvánočním čase začít plnit. Jihomoravští senioři touží například po nahřívacím polštářku, kosmetice, rychlovarné konvici, oblečení, mají také netradiční přání typu let ultralehkým letadlem či koncerty oblíbených zpěváků.

Dárci, kteří například navštívili klienty Domova u Františka v Újezdu u Brna, odcházeli podle vyjádření pracovníků doslova nabití pozitivní energií a krásně si prý se seniory popovídali. Někteří slíbili, že návštěvu do Vánoc ještě zopakují i se svými dětmi.

Projekt získal podporu Jihomoravského kraje.

„Jsem rád, že akce naše příspěvkové organizace oslovila, zapojilo se 18 ze 33 domovů pro seniory. Udělat radost opuštěným seniorům je dobrá věc. Je to možnost, jak přinést potěšení lidem, kteří za sebou mají dlouhý a často nesnadný život,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.