foto 1 foto 2

Letošní České hlavičky už mají konkrétní jména

Laureáti 11. ročníku soutěže pro nadané středoškolské studenty a mladé vědce se sešli v pondělí 13. listopadu 2017 na krajském úřadě v Brně. Vyhlášení výsledků letošního kola se za Jihomoravský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Jan Vitula. Vítězové oficiálně převzali ocenění z jeho rukou v rámci slavnostního večera v brněnském Sono centru.

Za bádání o židovském školství v 18. a 19. století získala ocenění Anna Sedláčková z Lepařova gymnázia v Jičíně, Tereza Kačerová z Gymnázia Nad Štolou v Praze 7 se věnovala molekulární diagnostice plicních onemocnění a na kvasinky rodu Candida se zaměřil Jan Blaha z Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč. Porota ocenila také Kamila Mudruňku z Gymnázia Pardubice za vývoj softwaru CSE-Lab, Kateřinu Kudličkovou z Gymnázia Brno-Řečkovice za práci o proteinech z rodiny RNFT a také Magdalénu Kadlecovou ze stejného gymnázia, která se věnovala takzvané nemoci motýlích křídel a jejímu vlivu na život pacientů.

České hlavičky jsou projektem zaměřeným na podporu talentů z řad středoškolské mládeže a žáků vyšších ročníků základní školy. Podrobnosti o soutěži na www.ceskahlava.cz .

foto JMKfoto JMK