foto 1 foto 2

Hejtman se setkal s úspěšnými mládežnickými olympioniky

V prostorách brněnského výstaviště se v neděli 12. listopadu 2017 uskutečnilo setkání hejtmana Bohumila Šimka se členy výpravy Jihomoravského kraje na letošních Hrách Olympiády dětí a mládeže.

Jihomoravská krajská reprezentace na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Brně získala 40 zlatých, 34 stříbrných a 44 bronzových medailí a domácí prostředí využila k celkovému vítězství – vyhrála pořadí krajů se ziskem 509 bodů před Prahou (469) a Středočeským krajem (392). Nejvíce medailí si z olympiády odnesl sportovní gymnasta Vojtěch Šácha z Jihomoravského kraje. Vybojoval sedm zlatých a jednu bronzovou. Plavci vylovili z bazénu celkem 35 medailí.

V průběhu čtyř červnových dnů se v moravské metropoli bojovalo ve 22 sportech o medaile v 90 disciplínách. Celkem se rozdělilo 238 medailových kolekcí. Mladí sportovci soutěžili v atletice, badmintonu, baseballu, basketbalu, cyklistice, florbalu, fotbalu, házené, jachtingu, karate, kolečkových bruslích, moderní gymnastice, orientačním běhu, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastice, sportovní střelbě, stolním tenisu, synchronizovaném plavání, tenisu, triatlonu a volejbalu. Program doplnila umělecká soutěž v krátkém filmu a videu.

foto JMKfoto JMKfoto JMK