foto 1 foto 2

Radní schválili prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích

Prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích městu Vyškov na svém zasedání 9. listopadu 2017 schválila Rada Jihomoravského kraje. Vyškov kraji zaplatí za budovu částku 9,46 milionu korun.

Třípodlažní objekt bývalé internátní zdravotnické školy stojící na náměstí Svobody ve Vyškově (Dědicích) je vyklizený a přibližně dva roky nevyužívaný.

Vedení kraje se shodlo na tom, že budovy ve vlastnictví kraje, které nemají v současnosti žádné využití, budou postupně nabídnuty k prodeji. Odkoupit si je mohou třeba právě obce, pokud mají projekty na jejich další smysluplné užívání.
„Na prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích u Vyškova přišla jen jedna nabídka, a to od města Vyškova ve výši 9,46 milionů korun. Je to další objekt, který se nám podařilo prodat. Kraj tak získá finance na rekonstrukce a opravy našich budov, kde sídlí školy nebo jiná fungující zařízení. Problémový je naopak prodej areálu Chrlice, kde jsme již podruhé neobdrželi žádnou nabídku, která by mohla být akceptována. O tomto areálu jednáme i s městem Brnem a dál se ho budeme snažit prodat,“ řekla náměstkyně Taťána Malá.

Rada neschválila prodej areálu bývalého stavebního odborného učiliště v Brně-Chrlicích kvůli výši nabízené ceny. Areál je tvořen sedmi objekty. Nedošlo k prodeji ani pozemku sloužícímu jako sportoviště a rekreační plocha, který je svěřený Masarykově střední škole Letovice. Nabídky byly radou vyhodnoceny jako neakceptovatelné.