foto 1 foto 2

Na brněnském výstavišti začal Evropský veletrh vzdělávání Gaudeamus

Na brněnském výstavišti v úterý 31. října 2017 začal Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2017.

Zahájení se zúčastnil hejtman Bohumil Šimek, který vyzdvihl skutečnost, že se veletrhu účastní každoročně stále více vystavovatelů. „Jsem tomu rád, protože je to místo, kde se většina naší mladé generace rozhoduje o tom, kam budou směřovat její kroky při studiu. Věřím, že si řada z nich vybere školy z jižní Moravy a prožije v našem regionu krásná studentská léta,“ řekl hejtman Šimek.

V pořadí již 24. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2017 potrvá do pátku 3. listopadu 2017 v pavilonech G1 a G2. Veletrh je zaměřen na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Patří k nim zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci, a především studenty jednotlivých škol. Součástí veletrhu je i poradenský servis.

Veletrh návštěvníkům nabízí 303 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si mohou vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu jsou zastoupeny vysoké školy ze sedmnácti zemí světa. 
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK