foto 1 foto 2

Halasův Kunštát 2017: Ač různí, přesto blízcí

Město Kunštát a Spolek přátel umění pořádají 49. ročník Halasova Kunštátu, každoročního setkání příznivců poezie a umění. Vzpomínka na básníka Františka Halase, který si Kunštátsko zamiloval, letos připadá na sobotu 21. října.

Jednodenní oslava básnictví a slovesného umění, kterou na konci 60. let založil básník, překladatel a kunsthistorik prof. Ludvík Kundera, začne tradičně v 16 hodin na kunštátském hřbitově krátkým setkáním u hrobu Františka Halase (promluví držitel ceny Magnesia litera v kategorii poezie za rok 2016 Ladislav Zedník).

Pokračovat bude v 17 hodin v kulturním domě veřejnosti otevřeným setkáním s finalisty Literární soutěže Františka Halase a autorským čtením z nové sbírky Cykly loňské laureátky Emmy Kausc.

Halasův Kunštát pak zakončí slavnostní večer, který začne v 19 hodin v sále kulturního domu.

Literární pásmo Spotřebována je už víra naše? je věnováno přátelství básníků Františka Halase a Jana Zahradníčka. Zazní texty F. Halase, J. Zahradníčka, J. Š. Baara, K. Bochořáka, S. B. Leacocka, R. Bradforda, R. Fulghuma, z Genesis a z korespondence obou básníků. Dramaturgie pořadu je tak zaměřena na fakt, že na světě je mnoho názorů, přístupů a přesvědčení, přesto mohou vedle sebe existovat v přátelském vztahu.

Večer pak bude pokračovat slavnostním vyhlášením výsledků Literární soutěže Františka Halase.

foto JMK