foto 1 foto 2

V Brně začal 59. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu

Na brněnském výstavišti v pondělí 9. října 2017 začal zahájen 59. Mezinárodní strojírenský veletrh. Zahájení se účastnil také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Na veletrhu vystavuje více než 1600 firem ze všech klíčových průmyslových oborů od výroby obráběcích strojů až po elektrotechniku a automatizaci.

Mezinárodní strojírenský veletrh patří k největším výstavním akcím v zemi. Loni na akci přišlo přes 84 000 návštěvníků. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Indie. Hlavním tématem veletrhu je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu.

Zhruba polovina společností přijelo ze zahraničí. Největší zájem o veletrh je tradičně z Německa, odkud do Brna zamířilo 245 firem. V rámci prvního dne veletrhu se hejtman Bohumil Šimek na výstavišti setkal s delegací Nižegorodské oblasti, představitele Tatarstánu v brněnském sídle krajského úřadu přivítala náměstkyně hejtmana Taťána Malá. Uskuteční se také takzvaný Byznys den Ruské federace.

Více informací najdete na www.bvv.cz . 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK