foto 1 foto 2

Jihomoravský kraj a město Brno se společně představují na veletrhu Expo Real v Mnichově

V německém Mnichově začal ve středu 4. října 2017 významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Ve společném stánku zde vystavuje Jihomoravský kraj, město Brno, Moravskoslezský kraj a město Ostrava.

Jihomoravský kraj se na tento veletrh vrací po několika letech. „Vzhledem k významným investičním příležitostem, které chce Jihomoravský kraj podpořit, jsme vyhodnotili účast na tomto veletrhu jako příhodnou pro navázání kontaktů a zviditelnění kraje jako vhodné lokality pro investory. Současně spolupráce s městy Ostrava a Brno a Moravskoslezským krajem je pro jižní Moravu velmi atraktivní,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek

Jihomoravský kraj na veletrhu představuje výběr několika investičních nabídek od zón pro průmyslovou výrobu a logistiku po plochy pro setkávání, odpočinek, rekreaci a sport nebo výstavbu rezidentního bydlení. Jde například o rozvojovou lokalitu Znojmo – Malá Louka, průmyslovou zónu Kollárova-Blatnická ve Veselí nad Moravou a průmyslovou zónu Blučina. „Je také velmi důležité, aby jižní Morava byla vnímána jako bezpečný region disponující úzkou spoluprací univerzit a vědeckých center s firmami a historicky dlouhodobou podporou této spolupráce ze strany místní samosprávy,“ zdůraznil hejtman Šimek.

Podrobnější informace o účasti kraje na veletrhu najdete ZDE (pdf, 615 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK