foto 1 foto 2

Hejtman navštívil obce v podhůří Bílých Karpat

Tři obce na moravsko-slovenském pomezí v podhůří Bílých Karpat navštívil v úterý 26. září 2017 hejtman Bohumil Šimek. V rámci pracovního výjezdu postupně zavítal do Blatničky, Lipova a Tvarožné Lhoty.

V Blatničce hejtman Šimek navštívil místní dílnu, která se věnuje šití krojů, krojových materiálů a liturgických oděvů. V doprovodu starostky obce Jarmily Hruškové se seznámil s provozem a produkty zdejší šicí dílny, která se nachází v rekonstruované budově sto let staré obecné školy v obci. Obecně prospěšná společnost Tradice Slovácka v Blatničce vznikla díky projektu „Středisko školy lidové tvořivosti a řemesel“.

V dalším průběhu pracovní cesty hejtman Šimek v Lipově jednal s představiteli obcí Horňácka. Mikroregion Horňácko se nachází na úpatí Bílých Karpat pod Velkou Javořinou. Tvoří jej devět obcí: Lipov, Louka, Malá Vrbka, Hrubá Vrbka, Javorník, Kuželov, Nová Lhota, Suchov, centrum oblasti Velká nad Veličkou a řada samot zvaných Mlýny, roztroušených podél říčky Veličky mezi Javorníkem, Vápenkami a Suchovem. Bohumil Šimek se na jednání informoval o současném fungování a problémech těchto obcí na moravsko-slovenském pomezí. Po setkání v Lipově zamířil hejtman do Tvarožné Lhoty, kde spolu se starostkou Martinou Bílovou navštívil zdejší základní a mateřskou školu.

foto JMKfoto JMKfoto JMK