foto 1 foto 2

Jižní Morava se představila v Radě Evropy ve Štrasburku

V pátek 22. září 2017 se Jihomoravský kraj představil v Radě Evropy ve francouzském Štrasburku. Při příležitosti českého předsednictví ve Výboru ministrů připravila Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, příspěvková organizace, ve spolupráci s městem Kyjov, jako součást akce "Soirée de rentrée" prezentaci Kyjovska.

V budově Rady Evropy proběhla vernisáž výstavy fotografií Moravského Slovácka Radka Severy, hosté měli možnost ochutnat jihomoravská vína producentů z Kyjovska a moravské koláčky, tradiční folklor představila skrze hudební a taneční vystoupení Cimbálová muzika Stužka a tanečníci ze souboru Lúčka. Dále byly prezentovány turistické možnosti Jihomoravského kraje.

Akce se zúčastnili čelní reprezentanti Rady Evropy, Evropského parlamentu, diplomatických misí ve Štrasburku a další hosté. Za Jihomoravský kraj byli přítomni předseda Výboru pro meziregionální vztahy Vít Rajtšlégr a předseda Výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček. Před samotnou večerní prezentací proběhlo jednání se Stálým představitelem České republiky při Radě Evropy Emilem Rufferem a jeho zástupcem Jiřím Šlaisem možnostech prezentace Jihomoravského kraje.

foto JMKfoto JMKfoto JMK