foto 1 foto 2

Po celé Evropě budou létat dvě letadla propagující Jihomoravský kraj a město Brno

V celé letové síti společnosti BMI budou nyní nově létat dvě letadla s logy „Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“. To je výsledek další spolupráce mezi touto leteckou společností, Jihomoravským krajem a městem Brnem. Symbolickým křtem jednoho z letadel a prvním letem jihomoravské a brněnské delegace do Mnichova bude zahájena prezentace zaměřená zejména na turistický ruch a podnikatelskou sféru.

„Společně s městem Brnem jsme naplánovali další prezentaci našeho regionu prostřednictvím letecké dopravy, jejíž další rozvoj je pro kraj prioritou. Dvě konkrétní letadla budou nejen přepravovat pasažéry po Evropě, ale seznámí je s atraktivitami našeho kraje a města Brna. Navíc se podařilo se společností BMI vyjednat od konce října lepší časy večerní linky z Brna do Mnichova a cestujícím tak vznikne možnost k přestupu na návazné lety z Mnichova do naprosté většiny evropských destinací a na některé dálkové spoje do Asie a Severní i Jižní Ameriky. Věřím, že to ocení jak podnikatelé, tak i turisté,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Propagace prostřednictvím polepu dvou letadel a palubního časopisu společnosti BMI bude probíhat na leteckých linkách v celé síti této společnosti v Evropě. Účelem je zvýšit povědomí o letecké dopravě do regionu a představit turistické a další možnosti města Brna a celého Jihomoravského kraje. V rámci prvního letu do Mnichova letadlem „Brno Dragon“ proběhne na místním letišti prezentace kraje a města pro zástupce podnikatelů, touroperátorů a novinářů.

„Jsem rád, že letecké spojení mezi Brnem a Mnichovem je mezi cestujícími oblíbené a stále více využívané. I proto dochází k navýšení počtu rotací, protože z ohlasů vím, že je o tuto linku zájem. Lety do Mnichova a odtud dále do celého světa pomáhají v každodenním životě zejména podnikatelům, zástupcům univerzit či lidem ze špičkových vědeckých center. Jsem přesvědčen, že právě tato linka bude hojně využívána s blížícím se Oktoberfestem v Mnichově či MSV v Brně,“ řekl primátor města Brna Petr Vokřál.

Od 29. října 2017 bude společnost BMI realizovat večerní linku z Brna do Mnichova v nových časech, a to ve všední dny bude odlétat v 19:00 a v Mnichově přistávat ve 20:05. V neděli bude čas odletu z Brna 18:15 a přistání v Mnichově v 19:20. Časy poledního spoje zůstávají nezměněné: odlet z Mnichova v 10:55, z Brna ve 12:30. Spojení s využitím nových večerních časů již bylo uvolněno do prodeje prostřednictvím rezervačních systémů a též na stránkách www.flybmi.com  a www.lufthansa.com . Letecké spojení mezi Brnem a Mnichovem bylo zahájeno v listopadu 2015 s frekvencí jednou denně a od jara 2017 s frekvencí dvakrát denně. Během roku 2016 využilo tuto linku přes 12 tisíc cestujících. V roce 2017 dosáhne linka stejného počtu přepravených cestujících s největší pravděpodobností již koncem léta.