foto 1 foto 2

Znojmo ožilo historickým vinobraním

Víno ve všech podobách, folklor, kejklíři i rytíři ve zbroji - to vše nabídl 34. ročník Znojemského historického vinobraní, které začalo v pátek 15. září a trvalo až do neděle 17. září 2017. Deštivé počasí návštěvníky neodradilo, předběžné odhady mluví o více než 80 000 hostů. Nechyběla ani bohatá zahraniční účast, na vinobraní zavítali návštěvníci z Rakouska, Itálie, Francie, Maďarska či Slovenska.

Během víkendu byl ke zhlédnutí nejen průvod krále Jana Lucemburského, ale i hudba. Na vinobraní vystoupil Vojtěch Dyk a B-Side Band, Vašo Patejdl, Michal Hrůza nebo Ewa Farna. Největší novinkou letošního roku byla historická krčma na nádvoří hradu s pokrmy z doby Jana Lucemburského, připravenými podle středověkých receptur. Historické soubory s divadelníky, kteří hráli, zpívali a šermovali, vtáhly diváky do děje. Organizátoři pro návštěvníky už potřetí připravili speciální mince, které se rozhazovali v průvodu krále městem.
Znojemské vinobraní se konalo jen týden po Pálavském vinobraní v Mikulově - uskutečnění obou velkých slavnosti vína také letos finančně podpořil Jihomoravský kraj.
Více podrobností na http://www.znojemskevinobrani.cz .