foto 1 foto 2

Hejtman přijal ředitele světové soutěže vín

Hejtman Bohumil Šimek v úterý 12. září 2017 přijal v brněnském sídle Jihomoravského kraje ředitele světové soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles Thomase Costenoble.

Na jednání, kterého se zúčastnil také radní Petr Hýbler a představitelé významných institucí spojených v vinařstvím a vinohradnictvím v ČR, se hovořilo mj. o zájmu jižní Moravy pořádat jeden z nejbližších ročníků této prestižní světové soutěže.

Soutěž byla založena v roce 1994. V roce 2015 bylo například hodnoceno přes 9 000 vzorků vín z 55 zemí světa. Cílem soutěže je vytvořit spolehlivou pečeť kvality pro konzumenty, zajistit výrobcům všeobecně známý prezentační nástroj, respektovaný ve vinařském odvětví i v široké veřejnosti a propagovat hostitelský region a lokální partnery soutěže. Členy hodnotících komisí je přes 320 profesionálů, „opinion leaders“ a vůdčích osobností na globálním vinařském trhu. Většina je z řad odborných novinářů, dále jsou to nákupčí a importéři, sommelieři, enologové a reprezentanti vinařských regionů.

foto JMK