foto 1 foto 2

V Brně otevřeli Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání

Moderně vybavené bezbariérové Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání vybudoval státní podnik Lesy ČR v přízemí budovy Krajského ředitelství Brno v Jezuitské ulici. V úterý 5. září 2017 se prostory na 146 metrech čtverečních za přítomnosti hejtmana Bohumila Šimka a radního Miroslava Kubáska otevřely školám i veřejnosti. Programy vedené lesními pedagogy podnik nabízí zdarma.

Centrum za 2,3 milionu korun vznikalo od loňského podzimu do letošního léta. Učebna je vybavená audiovizuální technikou a dalším příslušenstvím pro výuku 25 osob, obsahuje pracovní prostor pro výtvarnou činnost, dílny a kreativní tvorbu. Programy budou zaměřeny na děti předškolního věku, žáky základních škol, studenty i odbornou veřejnost, osoby se speciálními vzdělávacími potřebami i seniory. Centrum bude postupně rozšířeno o expozici s tematickým zaměřením na ochranu přírody a lesnictví.

Lesní pedagogika je jednou z metod lesnické a environmentální výchovy, v níž je možné předat pravdivé informace o lese a hospodaření v něm prožitkovou formou díky poutavému vyprávění a hrám. Účastníci poznávají les všemi smysly, takže si vše lépe zapamatují.

foto JMKfoto JMKfoto JMK