foto 1 foto 2

Začal nový školní rok

Náměstkyně hejtmana Taťána Malá a radní Jana Pejchalová se v pondělí 4. září 2017 zúčastnily zahájení nového školního roku na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně. Součástí zahájení bylo ocenění nejlepších sportovců – studentů v loňském školním roce. V areálu této krajské příspěvkové organizace byl dnes rovněž slavnostně pokřtěn nový školní autobus.

Slavnostní podobu mělo zahájení školního roku na Střední škole stavebních řemesel v Brně-Bosonohách. Noví žáci v jednotlivých oborech vzdělávání byli za účasti obou představitelek kraje přijati do stavu učňovského. Byli dekorováni šerpou a převzali pamětní učňovský list. „Zahájení bylo úžasné. Je to výraz vážnosti tohoto slavnostního okamžiku. Stále platí, že řemeslo má zlaté dno. Jihomoravský kraj se snaží podporovat učňovské školství. Věřím, že z dnešních nových žáků vyrostou dobří řemeslníci,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

V Jihomoravském kraji nastoupilo dnes do 487 základních škol přibližně 101 000 školáků, tedy přibližně o tři tisíce více než loni. Naopak na středních školách na jižní Moravě představuje počet studentů zhruba 46 000, zhruba stejně jako loni. Lze předpokládat, že počet žáků středních škol by měl přestat klesat právě ve školním roce 2017/18.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK